Złoty /Au/ mecz Akademicy kontra Urzędnicy- 31-05-2014

W dniu 31-05-2014 z inicjatywy Dyrektorki OJ2 Pani Grażyny Lück-Kubalewskiej odbyła się kolejna impreza z cyklu „kolorowych meczów”. Tym razem w meczu piłkarskim rywalizowały przeciwko sobie reprezentacje: Akademików (kapitan Marek Molewski) oraz Urzędników (kapitan Jakub Gryń).

Rywalizacja sportowa została poprzedzona inną uroczystością, ważną dla Ogrodu Jordanowskiego Nr 2

ławeczka Macieja Frankiewicza

Ceremonię odsłonięcia ławeczki Prezydenta Macieja Frankiewicza prowadziła dwójka konferansjerów – Marta Piechocka oraz Maciej Sawicki, którzy na wstępie przybliżyli postać Prezydenta oraz historię Ogrodu Jordanowskiego Nr 2. W wydarzeniu wzięli udział między innymi: Przewodniczący Rady Miasta Poznania – p. Grzegorz Ganowicz, Radny Miasta – p. Wojciech Kręglewski oraz były piłkarz KKS Lecha Poznań – p. Piotr Reiss. W tej symbolicznej chwili nie mogło zabraknąć osób najbliższych Panu Prezydentowi, dlatego swoją obecnością zaszczyciły nas: żona Joanna Frankiewicz wraz z córką Anną.

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez ww. osoby nastąpił przemarsz zawodników na murawę boiska prowadzony przez p. Piotra Reissa, gdzie po krótkiej prezentacji zawodników zespoły stanęły do walki o miano zwycięskiej drużyny.

Mecz od pierwszego gwizdka sędziego obfitował w wiele ciekawych i efektownych zagrań, które więcej korzyści przyniosły drużynie Akademików i to oni jako pierwsi zdobyli bramkę. Kolejne minuty spotkania dostarczyły zebranym kibicom oraz gościom wielu emocji. Od stanu wyniku 2:0 dla Akademików, Urzędnicy pozazdrościli skuteczności rywalom, co poskutkowało zdobyciem gola kontaktowego. W tym momencie mecz stał się bardzo wyrównany, ponieważ na każdy gol zdobyty przez Akademików, przeciwnicy odpowiadali tym samym. Ostatecznie po 40 minutach zmagań wynik brzmiał 5:4 dla drużyny Akademików.

złoty mecz piłki nożnej

Po zakończonym meczu pani Grażyna Lück-Kubalewska wręczyła pamiątkowe puchary dla drużyn uczestniczących w meczu.

Bardzo miłym akcentem podczas imprezy były występy zespołów tanecznych „Kolejorz Kids” oraz „Kolejorz Girls” prowadzonych przez instruktora Panią Martę Maj, których taneczne ewolucje uatrakcyjniły zebranym gościom spędzenie czasu w trakcie przerwy podczas „Złotego Meczu”.