VIII Olimpiada Sportowa – 09-09-2014

 

W dniu 09-09-2014 w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 odbyła się VIII Olimpiada Przedszkolaków i Uczniów Kl. I Szkół Podstawowych. Gościliśmy 468 dzieci z 14 placówek oświatowych z Miasta Poznania.

 

VIII Olimpiada Sportowa

Na uroczystość przybyli także honorowi goście: Przewodniczący Rady Osiedla Poznań „Stary Grunwald” p. Grzegorz Steczkowski, Przewodniczący Rady Osiedla „Ogrody” p. Janusz Cybichowski, Radna Miasta Poznania p. Lidia Dudziak, były piłkarz KKS Lech – Poznań p. Piotr Reiss.

 

Po przywitaniu wszystkich nastąpił przemarsz na boisko Orlik, tam też uroczystego otwarcia olimpiady dokonał Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania p. Przemysław Foligowski, a ceremonię zwieńczyło zapalenie znicza.

 

Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych w konkurencjach

 

Konkurencje pucharowe


  • bieg sztafetowy
  • rzuty piłeczką do kosza
  • przeciąganie liny

Konkurencje medalowe


  • bieg krótki na czas
  • skok w dal
  • rzut piłeczką tenisową
 

 

Nad wszystkimi konkurencjami czuwał sędzia główny p. Piotr Golasiński wspierany uczniami z Gimnazjum Nr 60 pod opieką p. Marcina Witczaka.

 

Olimpiada

 

Po pasjonującej walce, ogromnym zaangażowaniu, sportowej rywalizacji rozdano 9 złotych, 11 srebrnych i 10 brązowych medali w konkurencjach indywidualnych.

 

Medale w dyscyplinach indywidualnych w kategorii 5 latków

 

Bieg krótki

  1. Piotr Brzeziński
  2. Julia Borzynkowska
  3. Mateusz Napierała
Skok w dal

  1. Antoni Nowak
  2. Maria Grześkowiak
  3. Antonina Piechocka
Rzut piłeczką tenisową

  1. Dawid Matuszewski
  2. Adrian Zigmund
  3. Mateusz Napierała
 

 

Medale w dyscyplinach indywidualnych w kategorii 6 latków

 

Bieg krótki

  1. Wiktor Winkel
  2. Maciej Chojnacki
  3. Aleksandra Stróżyk
Skok w dal

  1. Agata Zając
  2. Marlena Kubiak, Maciej Chojnacki
  3. Kacper Ząbek
Rzut piłeczką tenisową

  1. Krzysztof Muller
  2. Konstanty Rybczyński
  3. Sebastian Jandy
 

 

 Medale w dyscyplinach indywidualnych w kategorii 7 latków

 

Bieg krótki

  1. Konrad Majchrzak
  2. Jakub Szymański
  3. Agata Chrzanowska
Skok w dal

  1. Adrian Tomaszewski
  2. Michał Ciesielski, Konrad Majchrzak
  3. Marcel Brączkowski, Zuza Krystkowiak
Rzut piłeczką tenisową

  1. Konrad Majchrzak
  2. Dominik Kromski
  3. Jakub Szymański
 

 

 

Puchar Dyrektora Ogrodu Jordanowskiego Nr 2

otrzymały Przedszkole „Galileo” oraz Szkoła Podstawowa Nr 71 kl. Ia i kl. Ic.

 

Wszystkie medale wręczyli goście honorowi, a puchary Dyrektor Ogrodu Jordanowskiego Nr 2 Grażyna Lück-Kubalewska.

W organizowanie Olimpiady byli zaangażowani wszyscy pracownicy Ogrodu Jordanowskiego Nr 2.

 

 

Galeria zdjęć


 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy

 

 

Wyszukaj wydarzenia

 

 

Galeria