Ogrody Edukacyjne -7-05-2021

Ogrody Edukacyjne -7-05-2021

Ogrody Edukacyjne

 

Ogrody edukacyjne to atrakcyjne miejsce rekreacyjno- edukacyjne dla mieszkańców miasta. Są one polem do obserwacji przyrody i nauki ogrodnictwa, a w dobie narastających problemów ekologicznych pomagają kształtować właściwe postawy wobec natury. Ponadto wspólne budowanie publicznej przestrzeni zielonej rozwija obywatelską aktywność i odpowiedzialność. Na terenie placówki, w wyznaczonym miejscu, zostały założone dwa stanowiska.

Pomimo deszczu i zimna, dzieci przy cennych uwagach pani Joanny z Ogrodu Botanicznego zasadziły pierwsze rośliny w naszym Ogrodzie Edukacyjnym. Teraz przyjdzie czas na obserwację ich wzrostu w rabatach.

Zapraszamy dzieci i ich rodziców do wspólnych działań na rzecz ogrodu w najbliższych, pogodnych dniach. Liczymy, że współpraca będzie długoterminowa i stanie się źródłem wiedzy o tym, jak wygląda wegetacja roślin przez cztery pory roku.

Ogród Jordanowski nr2 nawiązał współprace z Ogrodem Botanicznym, który objął projekt patronatem honorowym. Współdziałanie obejmować będzie pomoc merytoryczną i praktyczną w projektowaniu, sadzeniu oraz pielęgnowaniu ogrodu.

Kolejny dzień w Ogrodach Edukacyjnych. Tym razem pogoda dopisała, zostały opisane nazwy zasadzonych ziół. Teraz można dopasować i zapamiętać zapach do nazwy rośliny. Wzeszły także pierwsze warzywa na rabatach.

 

 

Share this post