„Na sportowo jest zdrowo” – I tydzień ferii zimowych -27-31-01-2020

„Na sportowo jest zdrowo” – I tydzień ferii zimowych -27-31-01-2020

Ferie zimowe w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 przebiegały pod hasłem „Na sportowo jest zdrowo”. Już pierwszego dnia były zabawy sportowe na boisku oraz sali gimnastycznej w Zespole Szkół Komunikacji. Dzieci dowiedziały się jak zachować bezpieczeństwo w czasie zabawy i na drogach w mieście. Nie zabrakło zajęć plastycznych, muzycznych, teatralnych i kulinarnych.  Bajki  czytane przez panią dyrektor Grażynę Lück- Kubalewską zaprocentowały nauczeniem się i recytowaniem przez dzieci wiersza „Dwa Michały” Juliana Tuwima.

Została nawiązana współpraca ze studentami i doktorantami UAM, którzy w ramach Programu szkoleniowego dla mieszkańców regionu – Kolaboratorium UAM przeprowadzili warsztaty z projektowania urbanistycznego pt.: „Akademia przestrzeni”. Wychowankowie zbudowali z klocków miasto swoich marzeń. W tym tygodniu także gościliśmy panią z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, która przeprowadziła ECO-lekcję z segregacji odpadów oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem materiałów recyklingowych.

Atrakcją ferii było wyjście do Multikina Stary Browar na film „Tajni i fajni” oraz do MK Bowling gdzie dzieci uczyły się i doskonaliły grę w kręgle.

 

Karta_wychowanka_zima_2020

Share this post