Igrzyska Paraolimpijskie dla młodzieży szkolnej – 16- 06 – 2023

Igrzyska Paraolimpijskie dla młodzieży szkolnej – 16- 06 – 2023

Igrzyska Paraolimpijskie dla Młodzieży Szkolnej

W naszej placówce 16 czerwca 2023 r. miały miejsce pierwsze Igrzyska Paraolimpijskie. Uczestniczyło w nich ponad sześćdziesiąt osób z sześciu placówek specjalnych w Poznaniu:

Zespół Szkół Specjalnych Nr 105,

Zespół Szkół Specjalnych Nr 107,

Niepubliczna Szkoła Podstawowa – Otwarte Drzwi PREMIUM

Środowiskowy Dom Samopomocy OGNIK

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza

oraz Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach.

Igrzyska zostały rozpoczęte zapaleniem znicza przez uczestnika igrzysk wspólnie z Janem Szymańskim (panczenista, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Soczi oraz brązowy medalista mistrzostw świta i Europy).

Zawodnicy rywalizowali  ze sobą w trzech konkurencjach medalowych:

  • bieg krótki – 40 m (dla osób poruszających się na  wózkach)
  • bieg krótki – 50 m (dla osób chodzących)
  • pchnięcie kulą
  • rzuty piłką do kosza

Oprócz tego młodzież szkolna walczyła o puchar dla najlepszej placówki, którą okazała się Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach, serdecznie gratulujemy!

W konkurencjach indywidualnych zostaną nagrodzeni zawodnicy zajmujący miejsca od I – III  (z podziałem na osoby poruszające się samodzielnie i  na wózkach) w każdej konkurencji. Wszystkie osoby nienagrodzone, ale biorące udział w igrzyskach otrzymają pamiątkowy medal.

Dziękujemy zawodnikom za ich zaangażowanie i współzawodnictwo w duchu fair play we wszystkich konkurencjach sportowych.  Uczestnicy I Igrzysk Paraolimpijskich otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki od sponsora za udział w sportowych zmaganiach. Gratulujemy!!!

OPIS DYSCYPLIN

a) bieg krótki – 40 m (dla osób na wózkach) bieg krótki – 50 m (dla osób chodzących) – konkurencja polega na przebiegnięciu danego dystansu z punktu A do punktu B przez każdego uczestnika, w jak najkrótszym czasie. Startujący zaczynają bieg z pozycji stojącej lub na wózku na sygnał sędziego. Konkurencja będzie rozgrywana na boisku do piłki nożnej. Miejsce, w którym rozegra się konkurencja, będzie oznaczone tablicą.

b) pchnięcie kulą – konkurencja polega na oddaniu jak najdalszego rzutu sprzed wyznaczonej linii kulą trzymając oburącz i wyrzucaną przed siebie. Będzie rozgrywana na placu zabaw (od ulicy Bukowskiej). Miejsce, w którym rozegra się konkurencja, będzie oznaczone tablicą.

c) rzuty piłką do kosza – konkurencja polega na oddaniu rzutu do kosza z wyznaczonych miejsc. Konkurencja będzie rozgrywana na boisku wielofunkcyjnym (czerwonym). Miejsce, w którym rozegra się konkurencja, będzie oznaczone tablicą.

Deklaracja Uczestnictwa w Igrzyskach Paraolimpijskich

KARTA UCZESTNIKA IGRZYSK PARAOLIMPIJSKICH – konkurencje medalowe

Plakat Igrzyska Paraolimpijskie

Regulamin Igrzysk Paraolimpijskich 2023

Inne dokumenty:

Klauzula informacyjna RODO

 

Share this post