II Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków – 7- 06 -2024

II Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków – 7- 06 -2024

II Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków 

II Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków odbyły się w atmosferze zdrowej rywalizacji.

Nie przeszkodziła nam niepewna pogoda, a uśmiechnięte twarze dzieci szybko przepędziły deszczowe chmury. Niemal 300 przedszkolaķów z 9 poznańskich placówek rywalizowało w konkurencjach indywidualnych i grupowych. Nie zabrakło symboli olimpijskich: flagi i uroczystego zapalenia znicza przez jednego z uczestników wraz panem Przemysławem Foligowskim – dyrektorem Wydziału Oświaty. Na najlepszych przedszkolaķów czekały medale i nagrody ufundowane przez Zespół Ogrodów Jordanowskich i Prywatne Liceum Ogólnokształcące Kossaka w Poznaniu. Dziękujemy wszystkim za liczny udział i dopingowanie siebie nawzajem. Gratulujemy też Przedszkolu Galileo, które otrzymało puchar za najlepsze wyniki zawodników. Było pięknie, radośnie i w duchu fair play!

OPIS DYSCYPLIN

   1. KONKURENCJE MEDALOWE

a) bieg krótki – 40 m (dla 5-latków) bieg krótki – 50 m (dla 6-latków) – konkurencja polega na przebiegnięciu danego dystansu z punktu A do punktu B przez każdego uczestnika, w jak najkrótszym czasie. Startujący zaczynają bieg z pozycji stojącej na sygnał sędziego. Konkurencja będzie rozgrywana na boisku do piłki nożnej. Miejsce, w którym rozegra się konkurencja, będzie oznaczone tablicą.

b) pchnięcie kulą – konkurencja polega na oddaniu jak najdalszego rzutu sprzed wyznaczonej linii kulą trzymając oburącz i wyrzucaną przed siebie. Będzie rozgrywana na placu zabaw (od ulicy Bukowskiej). Miejsce, w którym rozegra się konkurencja, będzie oznaczone tablicą.

c) rzut dyskiem – konkurencja polega na oddaniu jak najdalszego rzutu dyskiem sprzed wyznaczonej linii. Konkurencja będzie rozgrywana na boisku wielofunkcyjnym. Miejsce, w którym rozegra się konkurencja, będzie oznaczone tablicą.

    2. KONKURENCJE PUCHAROWE (8 osobowe drużyny 5-latków oraz 8 osobowe drużyny 6-latków)

a) skok w dal dodawany – konkurencja będzie polegała na wykonaniu skoku w dal obunóż przez każdego uczestnika drużyny, z miejsca lądowania swojego poprzednika. Konkurencja – skok w dal będzie rozgrywana na placu zabaw (od ulicy Bukowskiej). Miejsce, w którym rozegra się konkurencja, będzie oznaczone tablicą.

b) przeciąganie liny – konkurencja będzie polegała na przeciągnięciu liny z punktu A do punktu B, w jak najkrótszym czasie. Konkurencja będzie rozgrywana przed placem zabaw (od ul. Bukowskiej). Miejsce, w którym rozegra się konkurencja, będzie oznaczone tablicą.

c) bieg z przeszkodami – konkurencja będzie polegała na biegu drużynowym z przeszkodami. Czas decyduje o zwycięstwie. Konkurencja będzie rozgrywana na boisku wielofunkcyjnym. Miejsce, w którym rozegra się konkurencja, będzie oznaczone tablicą.

 

Pliki do pobrania:

załącznik nr 1: Deklaracja uczestnictwa w II Igrzyskach Olimpijskich Przedszkolaków

załącznik nr 2: KARTA UCZESTNIKA – konkurencje medalowe

załącznik nr 3: KARTA UCZESTNICTWA PUCHAROWEGO – konkurencje pucharowe

załącznik nr 4: Regulamin II Igrzysk Olimpijskich Przedszkolaków 2024

Dodatkowe informacje:

załącznik nr 5: Klauzula informacyjna RODO

załącznik nr 6:Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

 

Share this post


Skip to content