IX Olimpiada Sportowa-25-09-2015

Olimpiada

IX Olimpiada Sportowa-25-09-2015

IX Olimpiada Przedszkolaków i Pierwszoklasistów za nami

Ponad 400 najmłodszych poznaniaków wzięło udział w IX Olimpiadzie Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2. Imprezę otworzył uroczyście Prezydent Wiśniewski, a rywalizację wygrały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 88.

Olimpiada Przedszkolaków i Pierwszoklasistów na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych miasta Poznania i co roku cieszy się coraz większa popularnością. Organizatorem wydarzenia jest od samego początku Ogród Jordanowski Nr 2, który przez cały rok zaprasza dzieci i młodzież na liczne bezpłatne zajęcia na terenie placówki.

– Co roku podczas tej imprezy pokazujemy dzieciom, że sport jest czymś pięknym, że wymaga postawy fair play, ale też dostosowania się do pewnych zasad. Olimpiada sportowa cieszy i dorosłych, i dzieci, bo jest jednocześnie procesem wychowawczym, ale i źródłem zabawy, radości – mówi Grażyna Lück – Kubalewska, dyrektor Ogrodu Jordanowskiego Nr 2.

Z imprezą związany jest również legendarny piłkarz Lecha Poznań Piotr Reiss, który na zlokalizowanym w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 boisku jak młody poznaniak grywał w piłkę. – Chciałbym, żeby te dzieci, które wrócą dziś do domów bez medali tak się uśmiechały, jak uśmiecha się do nich słoneczko. Bo choć nie one zabiorą puchar do przedszkola, to przecież mogły fajnie i na sportowo spędzić dzień. A medale – jak to sukcesy w prawdziwym życiu – raz są, a raz ich nie ma – powiedział podczas inauguracji zawodów Piotr Reiss.

W tym roku przedszkolaki i pierwszoklasiści rywalizowali w: skoku w dal, przeciąganiu liny, koszykówce, biegach, rzucie kulą, biegu zwinnościowym zakończonym strzałem na bramkę. Pieczę nad sportową rywalizacją sprawował sędzia główny Tomasz Woźniak. – Taka impreza, jak ta, daje tylko korzyści. Po pierwsze: zaraża zdrowym trybem życia, przyjemnością płynącą z uprawiania sportu. Po drugie – pokazuje, co to jest solidarność, wspólna walka o zwycięstwo. Dzieci reprezentują różne przedszkola, ale każde przygotowało swoje hasło, mają też na sobie jednolite sportowe stroje. W ten sposób uczą się, że tworzą grupę, a nie działają w pojedynkę – mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Sam Mariusz Wiśniewski także uprawiał sport jako dziecko. – Grałem w Warcie Poznań i w trampkarzach Lecha Poznań. Pamiętam, jak w meczu z Francją strzeliłem trzy gole. Wygraliśmy. Euforii tamtej chwili nikt mi nigdy nie zabierze – wspomina Wiśniewski.

Uczestniczące w zawodach dzieci także liczyły na zwycięską euforię, pracowały na nią ciężko przed zawodami. – Karolina będzie biegła i rzucała kulą, o niczym innym nie słuchałem w domu przez ostatnie kilka dni. Jestem tu dzisiaj z córką, będę ja wspierał i kibicował, chociaż nad specjalnym okrzykiem jeszcze nie myślałem – uśmiecha się Zbigniew Najewski, tato dziewczynki.

Po kilku godzinach sportowej rywalizacji, która przebiegała w duchu fair play rywalizację drużynową wygrała Szkoła Podstawowa Nr 88. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 71, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 70. Organizatorzy rozdali również wiele medali w konkurencjach indywidualnych.

– Wspieram tą sportową inicjatywę Ogrodu Jordanowskiego Nr 2 od wielu lat i jest ona wzorem dla innych placówek oświatowych. Rosnąca ilość uczestników pokazuje, że tego typu imprezy powinny się odbywać w Poznaniu – mówi miejska radna, Lidia Dudziak.

Dziewiąta Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Uczniów Klas I Szkół Podstawowych odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Partnerem imprezy była Akademia Piłkarska Reissa, a patronat medialny sprawowały media: Epoznan.pl, Telewizja WTK, dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”, „Kurier Ogrodowy”, oficjalny serwis miasta Poznan.pl.

Wyniki IX Olimpiady Sportowej Przedszkolaków i Uczniów Klas I Szkół Podstawowych:

Klasyfikacja drużynowa:

 1. Szkoła Podstawowa Nr 88
 2. Szkoła Podstawowa Nr 71
 3. Szkoła Podstawowa Nr 70

Puchar Fair Play Dyrektora Ogrodu Jordanowskiego Nr 2: Przedszkole nr 39 „Leśne Ludki” w Poznaniu

Bieg krótki 5-6 latki:

 1. Antoni Śliwa (Przedszkole Nr 36)
 2. Bartosz Napierała (Przedszkole Nr 36)
 3. Jan Woźniak (Przedszkole Nr 13)

Bieg krótki 7-8 lat:

 1. [uczestnik anonimowy]
 2. Adrian Kamiński (Szkoła Podstawowa Nr 88)
 3. Hubert Falkowiak

Rzut kulą:

 1. Filip Kostecki (Szkoła Podstawowa Nr 88)
 2. Dominik Kosicki (Szkoła Podstawowa Nr 88)
 3. Maciej Osiński (Szkoła Podstawowa Nr 88)
 4. Antoni Bocheński (Szkoła Podstawowa Nr 70)

Bieg zwinnościowy:

 1. Dawid Chudziak (Przedszkole Nr 30)
 2. Mateusz Puzio (Przedszkole Nr 30)
 3. Maksymilian Wiśniewski (Przedszkole Nr 30)

Od lewej: kierownik oddziału rozwoju edukacji i relacji zewnętrznych Wydziału Oświaty pani Eliza Malarecka, radna Osiedla Ogrody pani Anna Wilczewska, radna Osiedla Ogrody pani Justyna Maciejewska-Dębska, radny Osiedla Ogrody pan Janusz Cybichowski, miejska radna Lidia Dudziak, dyrektor Ogrodu Jordanowskiego Nr 2 Grażyna Lück – Kubalewska, pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania pan Mariusz Wiśniewski, radny Dzielnicy Grunwald pan Grzegorz Steczkowski, były kapitan Lecha Poznań Piotr Reiss, sędzia główny Tomasz Woźniak.

 

Share this post