Półkolonie zimowe 2014 – 14-02-2014

Półkolonie zimowe 2014 – 14-02-2014

 

Półkolonie zimowe, które trwały od 3 do 14 lutego 2014r. w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2, to wspomnienie miłych, wesołych i ciekawych przeżyć. Było atrakcyjnie, dynamicznie, sportowo i wycieczkowo.

Zabawy w świetlicy i na boiskach Orlika umilały czas pomimo bezśnieżnej zimy. Turnieje sportowe w „Darta”, „Piłkarzyki”, Tenis stołowy, rywalizacja sprawnościowa i szybkościowa w grupach to aktywna forma zabawy, w której chętnie uczestniczyły dzieci.

 

Dużym zaangażowaniem i wiele emocji wzbudził „Turniej rycerski”. Turniejowi towarzyszyło zadanie wykonania własnej tarczy z namalowaniem herbu oraz późniejsza walka (każdy z każdym) o koronę i „rękę” księżniczki.

 

Zabawie towarzyszyły zajęcia plastyczne, tworzenie biżuterii z modeliny, warsztaty z decoupage i z scrapbookingu. Czas umilało czytanie bajek i wierszy przez panią Grażynę Lück-Kubalewską – dyrektora OJ Nr 2.

Uczestnicy półkolonii zwiedzili Stadion Miejski – KKS LECH, byli dwukrotnie w kinie Rialto, w Teatrze animacji na sztuce „Och…Emil” oraz w Palmiarni.

Na szczególną uwagę zasługuje wycieczka na Stary Rynek miasta Poznania, tam dzieci zapoznały się z historią Pręgierza, Koziołków na Ratuszu, przestrzenną makietą dla osób niewidomych, Studzienką Bamberki. Zwiedzanie Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego z kustoszem Jarosławem Łuczakiem zaowocowało miedzy innymi wiedzą na temat powstania kolorów flagi narodowej, uzbrojenia wojskowego na przestrzeni wieków i ciekawostek o 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem w Pizzy Hut w przy wspólnym stole.

 

Galeria zdjęć


 

 

 

 

Share this post