Spotkanie z baletem – dzień francuski – 14-03-2013

Spotkanie z baletem – dzień francuski – 14-03-2013

 

W dniu 14-03-2013 w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 odbył się „Dzień Francuski – spotkanie z baletem” – z cyklu imprez tematycznych dla wychowanków placówki.

 

Gościem dnia była Pani Ewa Sobiak – baletnica i obecnie pedagog Polskiego Teatru Tańca

 

Na wstęspotkanie z baletem - dzień francuski - 13-03-2013pie dzieci i młodzież malowały tancerkę w barwach flagi francuskiej: niebiesko-biało-czerwonych. Później wkroczyła pani Ewa. Pokazała akcesoria baletmistrzów i baletnic czyli pointy, baletki, paczkę – taneczny strój wprost ze scen baletowych. Wszystkiego można było dotknąć, wszystko przymierzyć, co czasami sprawiało nie lada problem, a u zebranych wywoływało uśmiech. Dzieci zasypywały Gościa niezliczoną ilością pytań i próśb. Jedną z nich pani Ewa spełniła od razu. Założyła pointy po czym lekko i z gracją przechadzała się na palcach wśród zebranych otrzymując gromkie brawa. Następnie dzieci siedząc w kręgu na podłodze nauczyły się kilku podstawowych ćwiczeń i francuskich nazw baletowych.

Gdy czas teorii minął dzieci stanęły do praktyki. Zostały podzielone na dwa mniejsze zespoły i już na stojąco pokazały co potrafią. Szło im nadspodziewanie dobrze, co nie umknęło uwadze gościa!!! Na koniec odbył się mały konkurs ze zdobytej wiedzy. Palce w górę, każdy chciał odpowiadać pierwszy. Pomimo kilku pomyłek, co jak co, ale język francuski nie należy do najłatwiejszych, wszystkie dzieci pamiętały elementy ułożenia rąk, nóg oraz kroki- odpowiadając z iście dziecięcą łatwością spolszczone słowa. Salwy śmiechu wybuchały przy każdym słowotwórstwie, lecz nikt się nie przejmował, a pani Ewa dodała do słownika tanecznego kilka nowych zwrotów. Bardzo dziękujemy Pani Ewie Sobiak, że zechciała gościć w naszych skromnych progach.

 

Galeria zdjęć


 

 

 

 

Share this post