Turniej Piłkarskich Trójek-7-08-2015

Turniej Piłkarskich Trójek-7-08-2015

       Turniej Piłkarskich Trójek w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 za nami. Blisko 40 młodych poznaniaków wzięło udział w Turnieju Piłkarskich Trójek dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Bukowskiej w Poznaniu. Patronem medialnym turnieju był dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.                                                                                                                                          

       Najmłodsi poznaniacy rywalizowali na specjalnie przygotowanych mini boiskach na Orliku, który znajduje się w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2. W kategorii klasy I-III, w której z uwagi na wysokie temperatury rywalizowano na mniejszych boiskach najlepszy okazał się duet Jakub Wasiak (SP 79) i Eryk Stęplewski (SP 71). Drugie miejsce zajął Jan Ptasiński (SP 28) i Ziemowit Urbaniak (SP 70), a trzecie drużyna w składzie: Jakub Wróbel (SP 36), Anna Gapnecka (SP 70) i Martyna Zawadzka (SP 70).

       Dużo emocji dostarczyła rywalizacja w kategorii klasy IV-VI z udziałem zespołów: FC Love Footbol, Lech Poznań, Real Madryt (tzw. dzika drużyna), Ogród Jordanowski Nr 2 i SP Dąbrowa. Zdecydowanie najlepsza okazała się drużyna Lecha Poznań, która pewnie wygrała wszystkie swoje spotkania. Zacięta rywalizacja toczyła się o kolejne miejsca na podium, ale ostatecznie srebrne medale odebrali z rąk dyrektor Grażyny Lück – Kubalewskiej odebrali chłopcy, którzy wystąpili pod nazwą Real Madryt. Trzecie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie.

      Organizatorem wakacyjnego Turnieju Piłkarskich Trójek dla uczniów szkół podstawowych był Ogród Jordanowski Nr 2. Patronat medialny sprawował dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”, gazeta dzielnicy „Kurier Ogrodowy” i oficjalny serwis internetowy Urzędu Miasta Poznania.

Wyniki kategorii klasy IV-VI:

SP Dąbrowa – FC Love Footbol 4:3

Real Madryt – Ogród Jordanowski Nr 2 19:0

FC Love Footbol – Lech Poznań 2:7

Lech Poznań – SP Dąbrowa 5:2

Real Madryt – FC Love Footbol 6:3

Ogród Jordanowski Nr 2 – FC Love Footbol 0:2

Lech Poznań – Ogród Jordanowski Nr 2 15:1

SP Dąbrowa – Real Madryt 0:8

SP Dąbrowa – Ogród Jordanowski Nr 2 5:1

Lech Poznań – Real Madryt 6:1

Klasyfikacja końcowa:

  1. Lech Poznań
  2. Real Madryt (tzw. dzika drużyna)
  3. SP Dąbrowa
  4. FC Love Footbol
  5. Ogród Jordanowski Nr 2

 

Share this post


Skip to content