X Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Pierwszoklasistów – 16-09-2016

Olimpiada

X Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Pierwszoklasistów – 16-09-2016

Rekordowa liczba, bo blisko 600 najmłodszych poznaniaków wzięło udział w X Olimpiadzie Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2. Imprezę otworzył uroczyście Prezydent Mariusz Wiśniewski i legendarny piłkarz Piotr Reiss, a najlepsze okazały się dzieci z Przedszkola Nr 30 „Mały Olimpijczyk” i Szkoły Podstawowej Nr 70. W tym roku  rywalizacja odbywała się w dyscyplinach sportowych jak: biegi, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, skok w dal, przeciąganie liny, rzuty do kosza.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Widząc tak dużą ilość dzieci na jubileuszowej X Olimpiadzie Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 mogę powiedzieć, że to historyczne i bardzo wzruszające wydarzenie. Życzę wszystkim uśmiechu i radości podczas sportowej rywalizacji, a dla najlepszych czekają medale i pucharu – powiedziała podczas otwarcia dyrektor placówki, Grażyna Lück-Kubalewska.

Olimpiadę poprzedziło otwarcie wystawy „Ogród Jordanowski Nr 2 wczoraj i dziś”, której dokonali wspólnie radna Lidia Dudziak, dyrektor Grażyna Lück-Kubalewska i prezydent Mariusz Wiśniewski. Na wystawie można zobaczyć jak w 1927 roku wyglądał teren placówki, która przez blisko 100 lat bardzo się zmieniła. Szczególne miejsce poświęcono poprzednim edycją Olimpiady Przedszkolaków i Pierwszoklasistów.

X Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Uczniów Klas I Szkół Podstawowych odbyła się pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Partnerzy imprezy: Akademia Piłkarska Reissa, Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania, Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Patronat medialny sprawowały: dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”, TVP 3 Poznań, oficjalny serwis miasta Poznan.pl, Radio „Merkury”, kwartalnik „Kurier Ogrodowy”, LepszyPoznan.pl i EchoSportu.pl.

 

Share this post


Skip to content