AWF nowym Akademickim Mistrzem Wielkopolski Kobiet 2017

AWF nowym Akademickim Mistrzem Wielkopolski Kobiet 2017

AWF nowym Akademickim Mistrzem Wielkopolski

Reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego okazała się najlepsza w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski Kobiet w piłce nożnej, które od marca odbywały się na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu. Podopieczne Marka Molewskiego i Żanety Pawlik w decydującym o mistrzostwie spotkaniu pokonały Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 2:1.

Druga edycja piłkarskich rozgrywki kobiet na Orliku zgromadziła sześć reprezentacji uczelni wyższych, a mistrzowskiego tytułu broniła reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. O mistrzostwie zadecydował ostatni mecz podopiecznych Wojciecha Weissa z reprezentacją Akademii Wychowania Fizycznego. Obie drużyny zagrały odważnie, równo i zaprezentowały solidny poziom gry. Mecz mógł się podobać, a losy spotkania mogły zmienić się przy każdej akcji. Ostatecznie zwyciężył AWF, w którego szeregach błyszczała wracająca do gry po kontuzji Anna Jankowska. Była gwiazda Medyka Konin przed końcem pierwszej połowy pięknym uderzeniem doprowadziła do remisu 1:1. Natomiast po zmianie stron kilkakrotnie zagroziła bramce rywalek i prowadziła grę AWF-u. Wynik spotkania na 2:1 ustaliła Agata Polowczyk.

– Wygrana w finale Akademickich Mistrzostw Wielkopolski z tak utytułowaną uczelnią jak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza cieszy podwójnie. Rywalki szybko wyszły na prowadzenie i to my musiałyśmy odrabiać straty. Jeszcze w pierwszej połowie doprowadziłyśmy do remisu a w drugiej części zdobyłyśmy kolejną bramkę. Konsekwentna gra całego zespołu spowodowała, że pierwszy raz w historii to my mogłyśmy świętować zwycięstwo w finale. Cieszę się, że mogłam reprezentować Akademię Wychowania Fizycznego. Dziękuję całej drużynie i trenerom za zaufanie – powiedziała bohaterka finału, Anna Jankowska.

Dla obu czołowych drużyn Akademickich Mistrzostw Wielkopolski to nie koniec występów na sztucznej trawie. Już w czwartek będą reprezentować nasz region w Turnieju o Puchar Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego, który rozgrywany będzie na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu.

Przypomnijmy, że projekt Akademickie Mistrzostw Wielkopolski finansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy wsparciu: Akademickiego Związku Sportowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Poznań. Sponsorem rozgrywek jest Wydawnictwo REBIS, a patronem medialnym Ligi Kobiet jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Akademia Wychowania Fizycznego
  2. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
  3. Politechnika Poznańska
  4. Uniwersytet Medyczny
  5. Uniwersytet Ekonomiczny
  6. Uniwersytet Przyrodniczy

 

 

Share this post