„Bajki samograjki” -23-09-2016

„Bajki samograjki” -23-09-2016

„Bajki samograjki”

   Ogród Jordanowski Nr 2 łącząc się z inicjatywą społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom,  propaguje codzienne czytanie  jako mądry sposób spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycję w jego przyszłość.  W związku z   Dniem Głośnego Czytania ogłoszonym przez Polską Izbę Książki,  23 września 2016 r. w naszej placówce odbył się konkurs  plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki” , któremu  towarzyszyło  słuchanie  bajek czytanych przez znanych aktorów polskich  z cyklu Wielkiej Kolekcji Bajek Braci Grimm ( audiobooki) 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Do placówki przybył bajkowy gość – Król Artur (nauczyciel – wychowawca Artur Bąk). Mówił on o  zasadach jakimi powinien się kierować każdy rycerz, a po zakończonym konkursie pasował dzieci na  rycerzy Ogrodu Jordanowskiego Nr2.   Uczestnicy zadeklarowali systematyczne przychodzenie na zajęcia stałe i solidne uczestniczenie w nich.

   Wystawa prac pokazała, że dzieci słuchają i oglądają bajki.  Talent i pomysłowość dziecięcej wyobraźni można było oglądać i podziwiać . Po głosowaniu wyłoniono zwycięzców,  którzy odebrali nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali poczęstowani czekoladowym przysmakiem.

   W tym samym czasie  rodzice skorzystali z  możliwości indywidualnego spotkania konsultacyjnego z psychologiem w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych i rodzinnych. Porady udzielała  psycholog specjalista mgr Anna Krzywicka-Filuś.  Rodzice uznali, że warto rozmawiać, a inicjatywa bezpłatnej konsultacji to dobry pomysł by zmierzyć się z problemami.

Share this post