Dzień bez Przemocy – Dniem Pomocy -9-10-2020

Dzień bez Przemocy – Dniem Pomocy -9-10-2020

Dzień bez Przemocy – Dniem Pomocy  zgromadził wychowanków i ich rodziców przy wspólnej zabawie.  Gościliśmy w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 Służby Ratownicze z Fundacji Akceptacja. Można było zobaczyć karetkę pogotowia od środka, zmierzyć ciśnienie, usiąść za kierownicą pojazdu czy nauczyć się udzielać pierwszej pomocy. Kolejną atrakcją był wóz Straży Pożarnej. Zaprezentowanie tak dużej jednostki dostarczyło wiele emocji i nasunęło wiele pytań na temat wyposażenia pojazdu. Strażacy chętnie udzielali wszelkich odpowiedzi zachęcając młodych wychowanków do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

 

 

Dzieci na warsztatach plastycznych narysowały wozy strażackie i karetki pogotowia jako symbole pomagania innym w potrzebie. Swoimi pracami obdarowały zaproszonych gości. Dyrektor Ogrodu Jordanowskiego nr2 Dariusz Cichoń osobiście podziękował  gościom za przybycie i aktywny udział w promowaniu pomocy.

Atrakcją festynu był tor przeszkód na boisku Orlik.. Pokonując go można było rozgrzać się w chłodne październikowe popołudnie.

W tym dniu zapoczątkowaliśmy akcję Pełna Miska dla schroniska, która potrwa do końca października. Przyniesiona karma dla zwierząt pokazała, że odwiedzili nas ludzie z wielkim sercem i empatią dla naszych małych braci.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo.

 

Regulamin wydarzenia do pobrania:

Regulamin wydarzenia – Dzień bez Przemocy – Dniem Pomocy

 

 

 

 

 

  1.  

Share this post


Skip to content