Narodowe Czytanie 2020 – Balladyna – J. Słowacki – 5-09-2020

Narodowe Czytanie 2020 – Balladyna – J. Słowacki – 5-09-2020

Ogród Jordanowski nr 2 po raz kolejny włączył się w akcję Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą była Balladyna Juliusza Słowackiego. 

„Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” –napisał Prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

Ze względu na epidemię Narodowe Czytanie 2020 było realizowane w zalecanej, bezpiecznej formie. Dramat Balladyna J. Słowackiego czytany z podziałem na role przez dyrektora i  nauczycieli, transmitowany był online na portalu społecznościowym placówki – facebook @oj2poznan. Słuchało nas i oglądało 277 osób.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa, na której znalazły się różne publikacje Balladyny, życiorys i fragment rękopisu J. Słowackiego. Wystawa trwać będzie przez cały tydzień. W tym czasie  jest dostępna okolicznościowa pieczęć, z której może skorzystać każdy odwiedzający naszą placówkę i otrzymać pamiątkowy stempel na przyniesionym egzemplarzy Balladyny Juliusza Słowackiego.
 
 

Share this post


Skip to content