Narodowe czytanie-3-09-2016

Narodowe czytanie-3-09-2016

Narodowe Czytanie „Quo vadis” w Ogrodzie Jordanowskim nr 2

Ogród Jordanowski nr 2 włączył się w akcję Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i w sobotę fragmenty powieści rozbrzmiewały w tym niezwykłym miejscu. „Quo vadis” czytali poznaniacy wypoczywający w tym miejscu, sportowcy, wychowankowie placówki i nauczyciele.

Narodowe Czytanie w OJ nr 2 w Poznaniu - 00– Narodowe Czytanie to wspaniałe spotkanie wielu osób w całej Polsce, tego samego dnia i w zbliżonych godzinach – w celu pielęgnowania polskiej literatury oraz wzmocnienia tożsamości i dumy narodowej. Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis” w dniu dzisiejszym w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu. Po książkę można sięgnąć również w domowym zaciszu – zachęcała poznaniaków dyrektor placówki, Grażyna Lück – Kubalewska. „Quo vadis” czytali poznaniacy wypoczywający w tym miejscu, sportowcy, wychowankowie placówki i nauczyciele.

Narodowe Czytanie po raz pierwszy odbyło się w 2012 roku. Czytano wówczas „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a w następnych latach dzieła Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa. Tegoroczna edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Henryka Sienkiewicza – w 2016 r. przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza.

 

 

Publikacje na temat czytania „Quo vadis” w Ogrodzie Jordanowskim nr 2

http://naszglospoznanski.pl/narodowe-czytanie-quo-vadis-w-ogrodzie-jordanowskim-nr-2/

http://www.lepszypoznan.pl/2016/09/04/poznanskie-czytanie-quo-vadis.html

http://epoznan.pl/news-news-69806-Legionisci_i_miecz_sw._Piotra_poznaniacy_czytaja_„Quo_vadis”

Mówiono również o nas w:

– Radio Merkury Poznań

– Telewizji WTK

 

Share this post