Półkolonie z Kubusiem Puchatkiem- I tydzień -30-01-2017

Półkolonie z Kubusiem Puchatkiem- I tydzień -30-01-2017

Ferie zimowe pod hasłem „Półkolonie z Kubusiem Puchatkiem” w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 rozpoczęły się od spotkania integracyjnego. Każdego dnia dyrektor placówki pani Grażyna Lück – Kubalewska przybliżała postać Kubusia Puchatka poprzez codzienne czytanie książki, którą dzieci z ciekawością słuchały. Grupa brała  udział w zabawach na świeżym powietrzu, w tym w podchodach zadaniowych pt.: „W pogoni za miodkiem”.

Odbyły się warsztaty plastyczne: wykonanie herbów drużyn: ”Kubusia Puchatka”, ”Prosiaczka”, „Tygryska”, „Sowy” i „Kangurka”, narysowanie mapy „Stumilowego lasu”, która posłużyła jako gra planszowa,  a także nauczyła się rysować „krok po kroku” głównego bohatera .  Zabawy muzyczne umilały czas, dzieci nauczyły się tańca „belgijka”, a piosenka o Kubusiu stała się przebojem półkolonii.

Gościliśmy przedstawicieli policji z Komisariatu Policji Poznań- Jeżyce, panie mówiły o bezpieczeństwie w czasie zimowych wakacji. Grupa była na Zamku Przemysła II, w którym zobaczyła sale z ekspozycją o królu Przemyśle II i weszła na taras widokowy gdzie oglądała panoramę miasta. Byliśmy także w kinie na seansie filmowym „Małe safari”.

 

 

Share this post