Mistrzostwa Ultimate – 22-10-2016

Mistrzostwa Ultimate – 22-10-2016

I MISTRZOSTWA OGRODU JORDANOWSKIEGO W ULTIMATE

W sobotę 22 października 2016 roku w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 odbyły się I Mistrzostwa Ogrodu Jordanowskiego Nr 2 w Ultimate. Na turniej przybyła Szkoła Podstawowa nr 27 z opiekunem Panią Różą Łukaszek, wychowankowie Ogrodu Jordanowskiego Nr 2 oraz zawodnicy poznańskiego zespołu „UWAGA PIES”.
Ultimate to gra zespołowa, w której używa się popularnego dysku frisbee. Gra w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników, jest atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego, a co najważniejsze może w niej uczestniczyć cała rodzina.
Celem gry jest złapanie frisbee w strefie punktowej przeciwnika po wcześniejszych podaniach między sobą. Ważną rzeczą jest to, że z dyskiem nie można biegać co utrudnia grę, co jednocześnie powoduje ją atrakcyjniejszą.
Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły, grając systemem każdym z każdym po 8 minut. Z meczu na mecz gra młodzieży wyglądała lepiej dzięki podpowiedziom zawodnikom zespołu „UWAGA PIES”, którzy służyli radą, doświadczeniem. Po dwóch meczach odbył się krótki mecz pokazowy zawodników.
Po rozegraniu wszystkich meczy najlepszym zespołem okazał się I zespół z SP 27. Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny wychowanków Ogrodu Jordanowskiego. Tuż za podium uplasował się II zespół z SP 27.
Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, zdrową przekąskę. Nie zabrakło podziękowań dla Szkoły Podstawowej nr 27 za uczestnictwo w turnieju i dla zespołu „UWAGA PIES”. Zawodnicy świetnie włączyli się w turniej pokazując w przerwach między meczami technikę rzutów, sposoby zachowania się na boisku. Po rozdaniu nagród rozegrano mecz zawodników z uczniami SP 27 oraz wychowankami OJ2.
Turniej przebiegał w miłej, sportowej rywalizacji. Sobotnie popołudnie w Ogrodzie Jordanowskim
Nr 2 było ciekawą formą spędzania czasu wolnego, integracji środowisk, które nie znały się, ale wykazujące chęć dalszej współpracy.
To było dobre popołudnie w Ogrodzie Jordanowskim NR 2 w Poznaniu 

  Artur Bąk – organizator turnieju

Share this post


Skip to content