Wojewódzki Dziecięcy Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury- 8-06-2024

Wojewódzki Dziecięcy Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury- 8-06-2024

Wojewódzki Dziecięcy Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury

Inicjatywa konkursu związana jest z Rokiem Polskich Olimpijczyków 2024 r. By uczcić stulecie olimpijskiego debiutu Polski oraz zdobycia medali olimpijskich przez Polaków, organizujemy dziecięcy konkurs nawiązujący do Olimpijskiego Konkursu Sztuki i Literatury.

Wojewódzki Dziecięcy Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury otrzymał patronat honorowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Członkiem jury konkursowego będzie pani prof. AWF dr hab. Małgorzata Bronikowska.

Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury odbywał się w latach w latach 1912-1948 równolegle ze sportowymi letnimi igrzyskami olimpijskimi. Pomysłodawcą połączenia rywalizacji sportowej i artystycznej był Pierre de Coubertin – twórca nowożytnych igrzysk olimpijskich. Twierdził, że w swej naturze człowiek powinien rozwijać się nie tylko fizycznie, ale i duchowo. Dlatego obok dyscyplin sportowych rywalizacja obejmowała takie dziedziny jak m.in. poezję, prozę i malarstwo.

Wojewódzki Dziecięcy Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury będzie odejmował następujące dziedziny:

  1. poezję,
  2. prozę,
  3. plastykę.
  • Do konkursu zaproszeni są uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza (klasy 5 i 6), grupa starsza (klasy 7 i 8) zamieszkujący województwo wielkopolskie.
  • Uczestnik może wziąć udział w jednej formie lub we wszystkich.
  • Dla danej grupy wiekowej w każdej dziedzinie przyznane zostaną medale za 1, 2 i 3 miejsce, przewidziano również wyróżnienia.
  • Konkurs trwa do 10 maja 2024 r. Ogłoszenie wyników 8 czerwca 2024 r.
  • Szczegóły konkursu w regulaminie.

Pliki do pobrania:

załącznik 1 : 1_REGULAMIN WOJEWÓDZKIEGO DZIECIĘCEGO OLIMPIJSKIEGO KONKURSU SZTUKI I LITERATURY

załącznik 2: KARTA UCZESTNIKA

załącznik 3: PLAKAT KONKURSU

załącznik 4: 4. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)

załącznik 5: Zjednoczeni_w_marzeniach_fragment książki do zainspirowania się Zjednoczeni_w_marzeniach_fragment książki do zainspirowania się

 

Share this post


Skip to content