Prezydent RP wyróżnił OJ nr2-15-12-2016

Prezydent RP wyróżnił OJ nr2-15-12-2016

Prezydent RP wyróżnił Ogród Jordanowski nr 2 w Poznaniu

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał specjalne podziękowania dla Ogrodu Jordanowskiego nr 2 za zaangażowanie placówki w piątą edycję „Narodowego Czytania”. We wrześniu fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza czytali w tym niezwykłym miejscu wypoczywający poznaniacy, sportowcy, wychowankowie placówki i nauczyciele.

– Jestem przekonany, że w tę wrześniową sobotę nie tylko przeczytaliśmy „Quo vadis”, ale też udało nam się na nowo zrozumieć i przeżyć głęboki sens tej wyjątkowej powieści. Raz jeszcze składam Państwu podziękowania za włączenie się do akcji „Narodowe Czytanie” Za Państwa pośrednictwem przesyłam również wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy w Państwa okolicy wspierali akcję i brali w niej udział – napisał w liście do nauczycieli Ogrodu Jordanowskiego nr 2 prezydent Andrzej Duda. Oprócz podziękowań placówka otrzymała limitowany egzemplarz „Quo vadis” z odręczną dedykacją od pary prezydenckiej.

Ogród Jordanowski Nr 2 znajdujący się przy skrzyżowaniu ul. Bukowskiej i Przybyszewskiego w Poznaniu od lat znany jest z niezwykłych inicjatyw. Ostatnio zaprosił poznaniaków m.in. do udziału w: innowacji pedagogicznej „Tajemniczy Ogród Jordanowski – czytelnicza wędrówka szlakiem ulubionych bohaterów”, wystawę „Ogród Jordanowski nr 2 wczoraj i dziś” czy warsztaty literacko-plastyczne.

– „Narodowe Czytanie” to wspaniałe spotkanie wielu osób w całej Polsce, tego samego dnia i w zbliżonych godzinach – w celu pielęgnowania polskiej literatury oraz wzmocnienia tożsamości i dumy narodowej. Cieszę się, że nasza akcja dla mieszkańców Poznania została doceniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i już dziś zapraszam wszystkich do Ogrodu Jordanowskiego nr 2 na szóstą edycję „Narodowego Czytania” – mówi dyrektor placówki, Grażyna Lück – Kubalewska.

„Narodowe Czytanie” po raz pierwszy odbyło się w 2012 roku. Czytano wówczas „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a w następnych latach dzieła Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa. Tegoroczna edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Henryka Sienkiewicza – w 2016 r. przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza.

Share this post


Skip to content