XIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Uczniów Kl. I Szkół Podstawowych-13-09-2019

XIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Uczniów Kl. I Szkół Podstawowych-13-09-2019

XIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Uczniów Kl. I Szkół Podstawowych przeszła do historii. W imprezie uczestniczyło ponad 400 dzieci z ośmiu poznańskich przedszkoli i czterech szkół. 

Znicz olimpijski wraz z dziećmi zapalił tradycyjnie były piłkarz i kapitan Lecha Poznań – Piotr Reiss. Ponadto w uroczystym otwarciu uczestniczył Pierwszy Zastępca Prezydenta Mariusz Wiśniewski, Przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki radna Lidia Dudziak oraz Dariusz Kozelan z Wydziału Oświaty oddział Rozwoju Edukacji i Relacji Zewnętrznych. Dyrektor Ogrodu Jordanowskiego nr 2 Grażyna Lück – Kubalewska życząc wszystkim uczestnikom sportowych sukcesów dała hasło do rozpoczęcia olimpiady.

W dwóch kategoriach wiekowych, 5 i 6/7 latków, rozdano 18 medali w trzech konkurencjach : bieg krótki na czas, rzut dyskiem i pchnięcie kulą. Puchar dla swoich placówek wywalczyły dzieci z Przedszkole nr 69 im. F. Chopina oraz Szkoła Podstawowa nr 58 im. J. Kukuczki. Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom olimpiady, którzy aktywnie i w sportowej atmosferze spędzili czas w naszej placówce.

Share this post


Skip to content