Turniej Charytatywny o Puchar Starosty Poznańskiego-29-10-2016

Turniej Charytatywny o Puchar Starosty Poznańskiego-29-10-2016

„Mały chłopiec, wielka sprawa. Gramy dla Krzysztofa!”- pod taką nazwą na orliku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 przy ul. Przybyszewskiego 30 A w Poznaniu, odbył się  Charytatywny Turniej Piłkarski. Sześć zespołów walczyło o Puchar Starosty Poznańskiego.

maly-chlopiec-wielka-sprawa-83-640x302

Inicjatorem akcji jest 6-letni Julek miłośnik piłki nożnej, który postanowił poruszyć dorosłych do działania w zbiórce pieniędzy dla chorego wujka. Wszystkie środki zebrane tego dnia zostaną przekazane na leczenie Krzysztofa, który od wielu lat walczy z glejakiem wielopostaciowym 3 stopnia złośliwości. Po wyczerpujących operacjach, radio i chemioterapii szansą dla podopiecznego Fundacji Rak-Off jest operacja w Berlinie, której koszt szacuje się na ok. 150 tys. euro.

– Szansa powodzenia takiej operacji i wyleczenia Krzysztofa wynosi 90 procent. Krzysztof obecnie jest w dobrym stanie. Czekamy na następne konsultacje i mamy nadzieję, że w styczniu uda się wyjechać do Berlina – mówi Karolina Lech z fundacji Rak-Off, pod opieką której jest Krzysztof.

Dla Krzysztofa na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 przy ul. Przybyszewskiego 30 A w Poznaniu zagrało sześć zespołów: Przyjaciele Krzysztofa, Schecherezady Futbolu, Rodzice Akademii Piotra Reissa, Powiat Poznański, Gmina Dopiewo i Trenerzy Akademii Piotra Reissa. Każda drużyna wspomogła finansowo inicjatywę.

gramy-dla-krzysztofa-ogrod-jordanowski-nr-2-01-640x480

Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Poznański, Jan Grabkowski.

Akcję wspierali również byli piłkarze Lecha Poznań Paweł Wojtala i Błażej Telichowski. – Piłka nożna to najpopularniejszy sport w naszym kraju i organizując takie imprezy jak ta, można przyciągnąć ludzi by wsparli szczytny cel – powiedział Wojtala.

Dla wszystkich, którzy w sobotnie południe pojawili się w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 przygotowano szereg atrakcji. Był wóz strażacki, pokazy ratownictwa oraz zabawy indiańskie. Nie zabrakło również ciepłego posiłku oraz konkursów. Dzieci miały m.in. okazję strzelać rzuty karne „Trampkowi”, czyli maskotce Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Do współpracy włączyło się również Radio Merkury, Akademia Reissa i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

maly-chlopiec-wielka-sprawa-79-640x427

Ostatecznie Charytatywny Turniej Piłkarski zakończył się zwycięstwem zespołu Powiatu Poznańskiego, który w finale pokonał Rodziców Akademii Piotra Reissa 3:0. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Przyjaciół Krzysztofa.

Share this post


Skip to content