V Olimpiada Sportowa – 12-10-2011

Olimpiada

V Olimpiada Sportowa – 12-10-2011

 

W dniu 12.10.2011 na terenie Ogrodu Jordanowskiego Nr 2 w Poznaniu odbyła się V Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Uczniów Klas Pierwszych

W zawodach rywalizowały oddzielnie sześcio – i siedmiolatki.

 

Olimpiada

 

 

Konkurencje

 

Skok w dal


W młodszej grupie rywalizowało ze sobą 9 grup. Natomiast w grupie siedmiolatków rywalizowały trzy szkoły. W każdej drużynie uczestniczyło 8 osób. Zadaniem drużyny było uzyskać jak najdłuższą odległość w skokach dodawanych. Rywalizacja była zacięta.

Zwycięzcy

  • młodsza grupa – Przedszkole Nr 30
  • starsza grupa – Szkoła Podstawowa Nr 70

Rzut do kosza po torze przeszkód


W konkurencji brali udział wszyscy uczestnicy V Olimpiady, zarówno chłopcy jak i dziewczynki w wieku 6 oraz 7 lat. Rywalizacja dostarczała dużo emocji. Dzieci na bieżąco dopingowały swoje koleżanki i kolegów aktualnie biorących udział w rywalizacji. Było dużo śmiechu oraz zabawy.

Spośród wszystkich ćwiczących została wyłoniona trójka dzieci z najlepszymi czasami.

Trójka finalistów dzieci w wieku 7 lat

  1. Oliwia Kuligowska
  2. Kuba Ratajczak
  3. Miłosz Trapny
 

 

Przeciąganie liny


Rywalizowały oddzielnie siedmiolatki i sześciolatki.

W młodszej grupie rywalizowało ze sobą 9 grup w systemie pucharowym. Do ścisłego finału, po bardzo zaciętej rywalizacji, dostały się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 88 (klasa 0a i 0d) oraz jedna ze Szkoły Podstawowej nr 70 (klasa 1a).

W grupie siedmiolatków rywalizowały trzy klasy ze Szkoły Podstawowej nr 70. Rywalizację bardzo poważnie potraktowały wszystkie dzieci, walczyły bardzo zaciekle, nawet na kolanach i na leżąco. Również nauczyciele się zaangażowali dbając o taktyczne rozegranie poszczególnych pojedynków.

Zwycięzcy

  • młodsza grupa – klasa 1A ze Szkoły Podstawowej Nr 70
  • starsza grupa – klasa 1B ze Szkoły Podstawowej Nr 70

Bieg zwinnościowy


Oddzielnie rywalizowały sześcio- i siedmiolatki. Konkurencja polegała na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód złożonego z przejścia pod poprzeczką, przeskoczenia nad poprzeczką, przełożenia szarfy oraz obiegnięcia tyczki. W grupie sześciolatków wyniki były bardzo zróżnicowane. Różnice między poszczególnymi grupami wynosiły od kilku do kilkunastu sekund. Najlepszy wynik osiągnęła klasa „0d” ze Szkoły Podstawowej 88.

W starszej grupie rywalizacja była znacznie bardziej zacięta. Wszystkie trzy grupy dzieliła różnica zaledwie 5 sekund. Najszybsza okazała się klasa 1C ze Szkoły Podstawowej nr 70.

Zwycięzcy

  • młodsza grupa – Przedszkole Nr 30 „Mały Olimpijczyk”
  • starsza grupa – klasa 1C ze Szkoły Podstawowej nr 70
 

 

 

Galeria zdjęć


 

 

Share this post