Walentynki-14-02-2017

Walentynki-14-02-2017

Walentynki to  święto zakochanych, którego katolickim patronem jest św.Walenty. Żył on w III wieku w Cesarstwie Rzymskim. Cesarz za namową za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat wchodzić w związki małżeńskie. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia i skazany.  Egzekucję wykonano 14 lutego 269. Właśnie 14 luty jest „Dniem zakochanych” i w tym dniu Ogród Jordanowski Nr 2 zorganizował imprezę okazjonalna.

Dzieci przygotowały z kolorowego papieru „serca niespodzianki „, które posłużyły do  zabaw sprawnościowych oraz do biegu z przeszkodami  „po serce”. Uczestnicy w wieku od przedszkolaka do gimnazjalisty integrowali się w tańcach zadaniowych tj.: taniec z balonem w kształcie serca, ćwiczenia ze „strzałą Amora”.  Quiz „Randka w ciemno” wniósł dużo radości i emocji związanych z wyborem sympatii na ten niezwykły dzień.

Na zakończenie imprezy odbył się występ wychowanków. Zespół „Music Boys” wykonał covery gitarowe znanych zespołów , czym zachwycił publiczność. Śmiało można powiedzieć, że Walentynki w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 przebiegły koncertowo.

Share this post


Skip to content