XII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Pierwszoklasistów-14-09-2018

XII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Pierwszoklasistów-14-09-2018

 

W Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 odbyła się XII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Pierwszoklasistów. Impreza zgromadziła ponad 300 dzieci.

 

Tradycyjnie znicz olimpijski wraz z dziećmi zapalił legendarny piłkarz Lecha  Poznań – Piotr Reiss, który od najmłodszych lat związany był z tą częścią miasta m.in. grał w piłkę nożną na boisku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2. Ponadto w uroczystym otwarciu uczestniczył Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz i wicedyrektor dyrektor Wydziału Oświaty Wiesław Banaś, którzy z dyrektor Ogrodu Jordanowskiego nr 2 Grażyną Lück – Kubalewska dali hasło to rozpoczęcia sportowej rywalizacji.

W biegu krótkim na czas, rzucie dyskiem i rzucie kulą rozdano 10 złotych medali, 12 srebrnych i 11 brązowych. Natomiast w dyscyplinach pucharowych tj. bieg z przeszkodami, przeciąganiu liny i skoku dodawanym w dal walczyły reprezentacje dzieci z przedszkoli i szkół. Najlepsze okazało się Przedszkole nr 69. Wśród szkół zwycięstwo wyłoniła dogrywka, gdyż Szkoła Podstawowa nr 70 i Szkoła Podstawowa nr 58 zgromadziły identyczną ilość punktów. Lepsza okazała się drużyna z Ogrodów, a dzieci z Ławicy wywalczyły drugie miejsce. 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i puchary, a dodatkowo Piotr Reiss wraz z Akademią Piłkarską Reissa ufundował dla wszystkich placówek oświatowych uczestniczących w imprezie piłki na zajęcia sportowe. – Już dziś zapraszamy we wrześniu 2019 roku na XIII Olimpiadę Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2. Dziękuję za rywalizację fair play i zaangażowanie nauczycieli, którzy poświęcili dużo czasu na przygotowanie dzieci do zawodów – powiedziała podczas zakończenia dyrektor placówki, Grażyna Lück-Kubalewska.

 

 

 

XII-OLIMPIADA-OJnr-2-informacja

XII-OLIMPIADA-SPORTOWA_plakat

Deklaracja_udziału_w_XII-OLIMPIADZIE

KARTA-STARTOWA-KONKURENCJI-MEDALOWYCH

KARTA-STARTOWA-KONKURENCJI-PUCHAROWYCH

Share this post


Skip to content