Puchar Tymbarku na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 -8-03-2017

Puchar Tymbarku na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 -8-03-2017

Puchar Tymbarku na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2

Zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie wywalczył w środę na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim Nr 2 awans do Finału Wojewódzkiego XVII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w piłce nożnej.

Najmłodsze piłkarki ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie, będące mistrzem Gminy Dopiewo i reprezentantem powiatu w projekcie FIFA i PZPN pt. „From schools to women’s league” w związku z reorganizacją rozgrywek o awans do Finału Wojewódzkiego XVII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” miały się zmierzyć w środę z zespołem UKS Szkoła Podstawowa nr 2 w Luboniu. Jednak zespół z Lubonia nie stawił się na Orliku i kwestia awansu okazała się wewnętrzną sprawą zespołu z Dąbrowy. Sędzia zawodów Artur Bąk za mecze z Luboniem odgwizdał walkower.

Wyniki:

  • SP Dąbrowa I – UKS Szkoła Podstawowa nr 2 w Luboniu 3:0 (walkower)
  • SP Dąbrowa I – SP Dąbrowa II 4:3 (2:2)
  • SP Dąbrowa II – UKS Szkoła Podstawowa nr 2 w Luboniu 3:0 (walkower)

Awans do finału wojewódzkiego: SP Dąbrowa I

Na zakończenie dziewczynki otrzymały dyplomy i słodkie upominki, a Amelia Stypińska otrzymała nagrodę książkową dla najlepszej zawodniczki. Wiadomo już, że Finał Wojewódzki XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbędzie się 29 marca na stadionie Victorii Września.

Share this post