Ogrody Edukacyjne -7-05-2021

Ogrody Edukacyjne -7-05-2021

Ogrody Edukacyjne

Ogrody edukacyjne to atrakcyjne miejsce rekreacyjno- edukacyjne dla mieszkańców miasta. Są one polem do obserwacji przyrody i nauki ogrodnictwa, a w dobie narastających problemów ekologicznych pomagają kształtować właściwe postawy wobec natury. Ponadto wspólne budowanie publicznej przestrzeni zielonej rozwija obywatelską aktywność i odpowiedzialność. Na terenie placówki, w wyznaczonym miejscu, zostały założone dwa stanowiska.

JESIEŃ 2021.

Teraz możemy oglądać i zbierać warzywa z naszego ogrodu: dynie ozdobne, cukinie i pomidory. Zioła zostały przycięte. Przy płocie zostały posadzone maliny i porzeczki. Nasze ogrody rozrastają się i pięknieją.

LATO 2021. Czas płynie, a nasze ogrody edukacyjne rozkwitły i zaowocowały. Został także postawiony domek dla owadów, który stał się kolejnym punktem obserwacyjnym.. Teraz wychowankowie mogą  podziwiać efekty wspólnych działań.

WIOSNA 2021. Pomimo deszczu i zimna, dzieci przy cennych uwagach pani Joanny z Ogrodu Botanicznego zasadziły pierwsze rośliny w naszym Ogrodzie Edukacyjnym. Teraz przyjdzie czas na obserwację ich wzrostu w rabatach. Zapraszamy dzieci i ich rodziców do wspólnych działań, niech dbanie i szanowanie ogrodów oraz obserwacja stanie się źródłem wiedzy o tym, jak wygląda wegetacja roślin przez cztery pory roku.

Ogród Jordanowski nr2 nawiązał współprace z Ogrodem Botanicznym, który objął projekt patronatem honorowym. Współdziałanie obejmować będzie pomoc merytoryczną i praktyczną w projektowaniu, sadzeniu oraz pielęgnowaniu ogrodu.

Kolejny dzień w Ogrodach Edukacyjnych. Tym razem pogoda dopisała, zostały opisane nazwy zasadzonych ziół. Teraz można dopasować i zapamiętać zapach do nazwy rośliny. Wzeszły także pierwsze warzywa na rabatach.

PRZEDWIOŚNIE 2022

Rozpoczął się kolejny etap ekologicznej przygody. Dzieci samodzielnie wykonały nasadzenia warzyw z nasion w rozsadach i mini szklarniach z recyklingu. Teraz czekamy na szybki wzrost roślin by przenieść je na wiosnę do rabat w naszych ogrodach edukacyjnych.

Share this post


Skip to content