Olimpiady

 

Dla najmłodszych dzieci (przedszkolaków oraz uczniów klas I szkół podstawowych) organizujemy corocznie Olimpiadę Sportową. Ma ona szczególnie uroczystą oprawę, podobną do profesjonalnych olimpiad. Jest przemarsz reprezentacji, zapalenie znicza olimpijskiego, przemowa oficjela …czyli pani dyrektor Ogrodu Jordanowskiego, jest także telewizja.

olimpiada

Zmagania sportowe w tym: krótkie biegi, jazda na hulajnodze, rzuty oszczepem, skok w dal, rzuty karne do piłkarskiej bramki dostarczają wielu emocji pozwalając sprawdzić się w prawdziwej sportowej rywalizacji. A jest o co walczyć, bowiem najlepszych indywidualnie nagradzamy medalami, a zwycięskie drużyny okazałymi pucharami. A skoro jest telewizja to można później zobaczyć siebie na szklanym ekranie.

 

W pierwszej Olimpiadzie zorganizowanej w 2006 r. uczestniczyło ok. 400 dzieci z 7 placówek. Na drugą, we wrześniu 2007 roku, zgłosiło się tylu uczestników, że trzeba było zrobić ich selekcję, aby móc sprawnie w ciągu 1 dnia przeprowadzić wszystkie konkurencje.

 

 

Dotychczas odbyły się


 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy

 

 

Wyszukaj wydarzenia

 

 

Galeria